X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

LOGO

علم و درس - استخراج بیتکوین
تحلیل سرورها و سایتهای استخراج , آموزش تصویری افتتاح حساب ارز مجازی،انواع والت و کیف پول تحت وب - نرم افزار،روش تولید بیت کوین,لایت کوین,داگ کوین,کریپتو,بیتکوین کلودسرویس,CEX,درآمد
 • بیت کوین
 • Scam-invest
 • scam_ponzi_pyramid

والت های آفلان و کیف پول های آنلاین در کنار امنیت آنها

1393/10/01 @ 01:01

این صفحه ، پاسخ به بسیاری از ایمیل های کاربران و نیز یکی دو نظر میباشد.


از تمامی دوستان به جهت درج نظر و ارسال ایمیل در ابتدا تشکر میکنم.

 از طریق ایمیل سوالاتی از جمله تفاوت کیف پولها و امنیت آنها و یا اینکه چرا میگویند کیف پول های آنلاین کمتر استفاده کنید؟

 برای هر کوینی که طراحی میشود، یک کیف پول اصلی برای آن کریپتو که ستون فقرات آن کوین و شبکه را تشکیل میدهد ، نیز طراحی میشود که کاربردهایی جزء کیف پول را دارا میباشد. و این کیف پول بر روی سیستم شخص قابل اجرا است که در حالت عامیانه به ان کیف پول آفلاین گفته میشود.

مطمئنا وقتی شما از یک کیف پول آنلاین استفاده میکنید (البته برخی کیف پول های آفلاین نیز به همین شکل است) ، در ابتدا باید به آن سایت و کیف پول اعتماد کنید.

یعنی هر کیف پول و ... را باید گفت که از بابتی مستقل از شبکه آن کوین است. به عنوان مثال شبکه بیتکوین یک شبکه اپن سورس  است و بر پایه برنامه نویسی میتوان از این شبکه برای ایجاد یک کیف پول استفاده کرد.

یعنی یک سرویس دهنده کیف پول کاملا از بابتی مستقل از شبکه آن کوین است و میتواند اقدام به کلاهبرداری نماید. اما همه کیف پول های یک کوین به شبکه همان کوین متصل میباشند.

این یعنی یک سرویس دهنده کیف پول میتواند مسئله تحریمات را اعمال کند . میتواند نسبت به موجودی کاربران خود ، سوء استفاده نماید. پس در ابتدا باید به آن سرویس دهنده اعتماد شود. همچنین برخی از کیف پول های آفلاین نیز به همین شکل هستند.

مهم :

حال اینکه میگویند یک والت آفلان بهتر است، منظور هر والت آفلاینی نیست. به دلیل اینکه در ابتدا منظور از والت آفلان همان کیف پول اصلی هر کوین بوده است، حال این گفته رواج پیدا نموده است

پس نباید گفت که یک کیف پول آفلان بهتر است و باید گفت که بهترین کیف پول هر کوینی ، همان کیف پول اصلی آن کوین است که ستون فقرات آن کوین را میسازد و دارای بیشترین ایمنی میباشد.

هر کدام از کیف پول های آفلاین و آنلاین میتوانند معایب و مزایایی داشته باشند.

مطمئنا بالاترین سطح امنیت و بهترین کیف پول، کیف پولی اصلی هر کوین یعنی نرم افزار آفلاین آن کوین است

اما از معایب آن میتوان به دشواری استفاده از آن اشاره کرد.

به عنوان مثال برای بیتکوین کر ، شما باید ابتدا فضای کافی برای استفاده از آن را در هارد خود داشته باشید. سپس برای همگام سازی ممکن است از چند روز تا چند هفته زمان نیاز داشته باشید و اقدام به دانلود تمامی بلاک های قبلی نمایید. و همیشه برای بروز بودن باید آخرین تراکنش های ثبت شده در شبکه را (آخرین بلاک ها) دانلود نمایید.


مهمترین نکته در کیف پول های آفلاین، امنیت آن است .

یعنی امنیت آن کاملا در دستان خودتان است . اگر مشکلی پیش آید نتیجه کوتاهی خود شخص میباشد.

اما در مقابل یک کیف پول آنلاین دیگر نیاز به این همه زحمت ندارد . در مقابل از نظر امنیت، شما باید قبل از هر چیزی به آن کیف پول و صاحبان آن اعتماد نمایید.

اما برای برخی از کشورها مانند ایران، مواردی چون تحریمات نیز میتواند مهم باشد که این مسئله برای کیف پول های آنلاین بسیار حائز اهمیت است . همینطور برای کیف پول هایی چون مولتی بیت و .. که حتی آفلاین میباشند.

به عنوان مثال، سایت کوین بیس ، بزرگترین و اصلی ترین والت بیت کوین و سیتمهای بانکی و شبکه بیت کوین حتی تمامی طرح های شبکه بیت کوین، تحریمات را اعمال کرد.

معمولا در سایت هایی که از ارزهای بانکی استفاده میکنند مانند برخی تریدرها، تحریمات اعمال شده است و برخی اقدام به تفکیک این دو مسئله از هم نموده اند.

برخی تحریمات را تنها در بخش ارزهای اینترنتی و بانکی اعمال کرده اند و در بخش ارزهای رمزنگاری در این مورد مشکلی ندارند.

به عنوان مثال یکی بزرگترین و محبوب ترین تریدر های جهان یعنی سایت  bitstamp به کل هر گونه ترید در این سایت را به دلیل استفاده از ارزهای بانکی و نوع سیستمی که این سایت دارد، تحریمات به صورت کاملا اعمال شده است.

اما سایت CEX یک نمونه دیگر است که به دلیل اینکه این دو مقوله از یکدیگر تفکیک هستند، و نیز به دلیل نوپا بودن این سایت و جذب کاربر و تبلیغات، امکان هر گونه تریدی در این سایت و ورود و خروج وجود دارد، و تنها د رقست شبکه بانکی دلار و یورو و آن هم ورود و خروج برای کشورهای موجود در لیست تحریم امکان استفاده وجود ندارد.

از نظر تحریمات شاید بتوان گفت که پیگیری آن در ارزهای رمزنگاری بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن است (شبکه یک کوین)، اما در مورد کیف پول ها و سرویس دهندگان آن باید توجه داشت. به عنوان نمونه یک کیف پول آنلاین میتواند ورود از یک کشور تحریم شده را ممنوع کند و همین طور استفاده از ابزارهای دور زدن فیلترینگ و تغییر آی پی را نیز ممنون نماید.

سایر نکات :

1- برای بالا بردن امنیت یک کیف پول شما از بسیاری از روشهای مختلف میتوانید استفاده نمایید:

به این صفحه  بروید و سپس تمامی موارد امنیت مربوط به کیف پول تحت سیستم و یا حتی آنلاین را مطالعه نمایید و حتما تمامی لینک های ارجاعی را مطالعه نمایید: از جمله این موارد:

یک کیف پول آفلان:

 •    الف : از جهت جلوگیری از نفود و هک و یا گم کردن به عنوان مثال لب تاپ خود ، 
 1. شما میتوانید یک درایو سیستم خود را به آن کیف پول اختصاص دهید که با نرم افزار قفل درایو ویندوز سون و یا نسخه های بالاتر ، براحتی میتوان آن درایو را قفل نمود و دسترسی به آن تنها از طریق وارد نمودن رمز و یا بک آپ رمز میباشد. حال این رمز اگر بخواهد هک شود، به قول برنامه نویسان به دلیل اگر فراموش نکرده باشم، حدود 70 سال با هزاران کامپیوتر دنیا زمان خواهد برد که کشف شود
 2.  اما موارد دیگری شما برای حفط امنیت نیز نیاز دارید ، از جمله آنها به استفاده از یک رمز بسیار قوی که میتوان در استفاده از این رمز؛ همانطور که قبلا هم گفته شده است به دو صورت تایپ و کپی پیس به صورت همزمان باشد. به عنوان مثال نیمی از رمز شما که بوسیله تایپ کردن یک عبارت پیچیده که در ذهن شما میباشد، وارد نمایید و نیمی از آن را به عنوان مثال نام یک پوشه خاصی ماننند مای داکیومنت و یا هر نام خاصی (تنها به عنوان مثال این مطلب ذکر شد)
 3. مسئله بعدی این است که همیشه سعی کنید که حداقل بیشتر کارکتر های رمز عبور خود مربوط به قسمت تایپ را از کیبورد ویندوز و یا حتی میتوانید یک برنامه کیبورد دانلود نمایید که مخصوص این کار است و تمامی کارکترهای صفحه کلید را مانند یک صفحه کلید مجازی جابجا نماید و دیگر امکان هک بسیار پایین آید
 4. حال حتی شما میتوانید برای امنیت بیشتر؛ برای کامپیوتر و سیستم خود مانند لب تاپ نیز یک قفل قوی قراردهید که البته قفل درایو در اولویت است
 5. ضمنا نرم افزارهایی نیز وجود دارند که میتوانید به وسیله آن ؛ فایل و پوشه خاصی را نیز قفل نمایید.
 6. یک مسئله امنیتی دیگر نیز میتواند به شما کمک نماید. اگر دارای دو سیستم میباشید، سعی کنید که تمامی کارهای روزمره از جمله ورود به سایت ها و دانلودها و سایر موارد خود حتی مواردی چون ذخیره فایل ها و نیز استفاده از گیم ها و فایل های صوتی و تصویری را از یک سیستم استفاده نمایید و برای کارهای ارزی و بانکی خود از سیستم دوم خود با در نظر گرفتن تمامی موارد امنیتی از چمله قفل سیستم - درایو و فایل و پوشه بهره ببرید
توضیح: اگر از این روش استفاده نمودید (دو سیستم) سعی کنید که حتما از دو ایمیل و یا بیشتر جهت کارهای معمولی و ثبت نام ها و عضویت های سایت ها استفاده نمایید و از ایمیل دوم جهت کارهای ارزی . اما حتما یادتان باشد که ایمیل مربوط به بانکی و ارزی خود را ، تنها در سیستمی اجرا نمایید که مربوط به همین مسئله با موارد ایمنی ذکر شده + بهترین آنتی ویروس ها و آنتی هک ها و نرم افزارهای ضد جاسوسی و  نرم افزارهای شناسایی تروجان ها و کرم های اینترنتی استفاده نمایید.

نکته : وجود دو سیستم باعث میشود که شما حتی در سیستم مربوط به موارد ارزی خود ، بتوانید از چندین آنتی ویروس و آنتی اس پای که سازگار هستند، استفاده نمایید، بدون اینکه نگران کند شدن سرعت سیستم و هنگ های احتمالی باشید.


نکته : تمامی نرم افزارهایی که ما ذکر میکنیم باید از یک منبع معتبر دانلود شود. (نرم افزار قفل فایل و ....)


 • ب : از نظر بک آپ و نسخه های پشتیبانی به جهت از دست رفتن اطلاعات اصلی از سوی خود و نیز بالا بردن امنیت  این بک آپ

 1. شما باید حتما از کیف پول خود ، حداقل دو فایل پشتیبان گرفته باشید
 2. هر کدام از بک آپ های شما باید از ایمنی و رمزهای بسیار قوی محافظت شوند و آنها دارای چندین قفل برای دسترسی باشند
توضیح: جهت گرفتن نسخه های پشتیبان از والت های آفلاین خود، میتوانید از حافظه های خارجی مانند فلش مموری ها و حتی سی دی ها استفاده نمایید - میتوانید از ایمیل خود البته با در نظر گرفتن موارد امنیتی زیر استفاده نمایید. میتوانید از سایتهای آبلود جهت بک آپ های موفتی و با در نظر گرفتن موارد ایمنی استفاده نمایید. میتوانید از یک سیستم دیگر بهره ببرید.

توضیح: تمامی بک آپ های خود را میتوانید به چندین صورت قفل و رمزگذاری نمایید. از جمله استفاده از برنامه های فشرده سازی برای فایل و قراردادن پسورد در زمان فشرده نمود فایل و پوشه

استفاده از همان نرم افزارهای رمزگذاری بر روی پوشه ها و فایل ها

استفاه از نرم افزارهای قفل فلش مموری ها و ... ( در سون و ...، همان نرم افزار توضیح داده شده که مختص خود ویندوز است و نیاز به دانلود ندارد و از نظر اعتبار و ایمنی بسیار در وضع خوبی میباشد، استفاده نمایید)

در زمان که فایلی را آبلود میکنید و یا در ایمیل خود نگهداری میکنید، باید حتما علاوه بر موارد ذکر شده در بالا به صورت مجموع، از یک رمز در این مرحله نیز استفاده نمایید.


حال با رعایت تمامی موارد بالا ، دیگر امکان هک و نفوذ به حساب شما وجود ندارد و همیشه نیز با بهره گیری از روشهای مختلف بک آپ ، میتوانید به حساب خود در صورت مفقود شدن و یا خرابی های احتمالی سیستم دسترسی داشته باشید


کیف پولهای آنلاین:


بسیار مهم :

در مورد کیف پول بلاکچین؛ یک نکته و حسنی وجود دارد که هیچ کیف پول آنلاینی از آن برخوردار نیست:

این کیف پول علاوه بر اینکه از بالاترین اعتبار برخوردار است، به لحاظ تحریمات نشان داده است که مشکلی از این بابت ندارد. 

این کیف پولهای هر کدام شرایط خاص خود را جهت ایمنی و محافظت از والت خود، دارا هستند که ما در صفحه اشاره شده، و نیز یکی دو والت دیگر از جمله داگ کوین را در سایت اشاره نموده ایم.

نکته : حتما همزمان در این کیف پولها ، علاوه بر رمز عبور، از پسورد دوم _ فاکتور دوم و نیز ایمیل معتبر که خود آن ایمیل نیز به فاکتور دوم مجهز است، استفاده نمایید. (تمامی موارد و آموزش آنها در سایت موجود است)


 اگر صاحب یک سایت و یا یک خدمات اینترنتی هستید، بهتر است که شماره والت و کیف پول اصلی شما با کیف پولی که خدمات خود استفاده میکنید متفاوت باشد

زیرا در کریپتوها، سابقه تمامی تراکنش ها ثبت میشود و امکان دسترسی برای همگان آزاد است


موفق باشید


نظرات (1)
1394/09/14 ساعت 18:00
سلام جگونه کیف پول دیجی بایت باز کنیم لطفا راهنمایی کنید به ایمیلم جوابو بدید لطفا و چگونه دیجی بایت بدست بیاریم
امتیاز: 0 elmodars 0 elmodars
پاسخ:
سلام
لطفا به انتهای صفحه زیر مراجعه نمایید
http://elmodars.ir/dogecoincore
برای نکات فنی این کوین به صفحه زیر مراجعه کنید:
elmodars.ir/1393/05/10/post-302/digibyte-DGB
نکته : دقت کنید که نام کوین های مشابه با این کوین را به اشتباه برداشت نکنید.
بدست آوردن دیجی بایت نیز میتواند به مانند هر کوینی باشد
برای حوزه رایگان به همان شکل دارای سایت قطره ای است که چند تایی درعلم ودرس معرفی شده است
در سایر حوزه ها مانند ماین و ترید نیز به همان شکل است. برای ماین با استفاده از نرم افزار معرفی شده در سایت و سویچ روی آن و برای ترید نیز مراجعه به تریدرهایی که این کوین را میپذیرند
با احترام
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
درباره ما
>>>>>>>>> سلام <<<<<<<<< ------- از انتخاب شما متشکریم -------- این سایت تنها جهت آموزش میباشد . با توجه به اینکه کلاهبرداری درنت مرسوم است و سایت های اسکم در هر لباس و شکلی با اعمال بالاترین سیاست ها ظاهر میشوند، پایداری هیچ فعالیتی را نمیتوان مطمئن بود. پس صحت مطالب - جزوات و مقالات باید از سوی کاربر بررسی شود و سایت هیچ مسئولیتی درباره مطالب منتشر شده نخواهد داشت.
ایمیل : elmodarsarticle@gmail.com

banner 240x200px
No Data

Name

BTC

NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
banner 240x200px