X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

LOGO

علم و درس - استخراج بیتکوین
تحلیل سرورها و سایتهای استخراج , آموزش تصویری افتتاح حساب ارز مجازی،انواع والت و کیف پول تحت وب - نرم افزار،روش تولید بیت کوین,لایت کوین,داگ کوین,کریپتو,بیتکوین کلودسرویس,CEX,درآمد
  • بیت کوین
  • Scam-invest
  • scam_ponzi_pyramid

دیفیکالتی و سختی کار در استخراج

1393/10/06 @ 01:28

Difficulty Retarget - Network Hashrate - Network Difficulty

 
نکات فنی کریپتوها - دیفیکالتی

نکات فنی - قیمت - کلود :


هر کاربری که مدتی در ارزهای رمزنگاری فعالیدرت داشته است، مطمئنا کلمه دیفیکالتی را زیاد شنیده است و کاملا معنی این کلمه برایش نشان از سختی کار و کاهش استخراج و ماین یک کوین در طول دوره های مشخص به صورتی که از قبل در نکات فن آن کوین برنامه ریزی شده است میباشد . در ابتدا این توضیح هیچ ارتباطی به بحث کلود ندارد و هنوز به این حوزه ورود نکرده ایم. 

به عنوان نمونه سوالاتی که در استخراج و ماین بیتکوین میشود، هنوز نشان میدهد که کثر کاربران معمولا تنها به دیفیکالتی مشخص شده و یا همان دیفیکالتی هدف که جزء ذات و نکات فنی یک کوین است و در بلوک خاصی به مقدار از پیش برنامه ریزی شده ای تغییر میکند و به صورت دوره ای و ثابت اعمال میشود (Difficulty Retarget). و معمولا این دیفیکالتی و محدودیت آن اگر خارج از برنامه تغییر نکند، اعتبار بیشتری به آن کوین میدهد. (تغییرات تصمیم طراح یک کوین)

سوالاتی چون :

من در حوزه استخراج بیتکوین در فلان استخر ، سیستم خودم را به کار گرفته ام و یا در فلان سایت کلود فعالیت میکنم. اما پس از چند ماه متوجه شده ام که هیچکدام از شرایط مطابق با نکات فنی همان کوین نیست و یا گفته ها و پیش بینی های سایت درست پیش نمی رود . مثلا در بیتکوین آمده است که هر 4 سال یکبار باید ، ماین آن نصف شود . اما هنوز یک سال هم نگذشته است ، نصف شده است.

در نتیجه کاملا مشخص است که  کاربر تنها به دیفیکالتی در نکات فنی یک کوین توجه نموده است

در صورتی که در استخراج و ماین یک کوین عوامل دیگری وجود دارند که مهمترین آن قدرت هش شبکه است. Network Hashrate

 

این یعنی چه ؟

در ماین یک کوین  مثلا بیتکوین به این شکل است که در مقابل خدمتی که به قدرت هش شبکه ایجاد میشود، پاداش ثابتی داده میشود. کلمه ثابت در اینجا بسیار مهم است. یعنی به عنوان نمونه چه قدرت هش شبکه PH/s 200  باشد و چه 300 PH/s باشد، به صورت خودکار شبکه طوری طراحی شده است که همان تعداد مشخص پاداش داده میشود. 

(برای بیتکوین این تعداد مشخص در هر 4 سال یکبار نصف میشود) این یعنی شبکه، دست یافتن به پاسخ در هر بلوک را با بیشتر شدن قدرت هش شبکه ، به صورت فنی تر رسیدن به همان هش رمزنگاری را سخت تر میکند . اما در تعداد پاداش تغییری نمیکند. خوب این نشان میدهد که اگر در حال حاضر هر ده دقیقه ، 25 کوین پاداش داده شود و 25 نفر در حال ماین باشند (به جای استفاده از واحد هش برای درک بهتر از تعداد نفرات استفاده میکنیم اما با در نظر گرفتن برابر بودن مقدار قدرت پردازشگر هر فرد) ، این نشان میدهد که هر ده دقیقه هر کدام صاحب یک بیتکوین میشوند و حال اگر تعداد نفرات دو برابر شود، بالطبع با ثابت بودن پاداش ، سهم هر فرد نصف میشود. در نتیجه این دو عامل باعث ایجاد یک سختی کار میشوند که میتواند در هر لحظه تغییر کند و بالا و پایین رود. Network Difficulty


این توضیح نشان میدهد که اصلا میزان سختی کار و یا به عبارتی ، ارقام و منحنی که روی آن تحلیل و آنالیز میکنند، تنها به دیفیکالتی فنی هر کوین ارتباط ندارد. بلکه به عامل دیگری چون قدرت هش شبکه نیز بستگی دارد.

در نتیجه هر گاه صحبت از دیفیکالتی میشود، برخی به سرعت برداشت میکنند که مثلا برای بیتکوین هر 4 سال یک بار نصف میشود. در صورتی که این چنین نیست و ممکن است این ماه به مراتب دیفیکالتی و سختی کار بیشتری حتی از ماه بعد خود وجود داشته باشد.

اما به دلیل اینکه ارزهای رمزنگاری پدیده ای نو ظهور میباشند، معمولا قدرت هش شبکه در دراز مدت افزایش می یابد و از طرفی هر 4 سال یک بار هم ، میزان پاداش نصف میشود . در نتیجه معمولا در دراز مدت، مدام قدرت هش شبکه افزایش می یابد. 

در این بین عامل دیگری چون قیمت نیز وجود دارد که باعث تنظیم عوامل قبلی در بیشتر موارد خواهد شد. معمولا با بالا رفتن سختی کار ، قیمت خود نیز تحت تاثیر این مسئله بالا میرود. اما تجربه نشان داد که عکس این مسئله نیز وجود دارد. یعنی با کاهش قیمت تحت تاثیر عوامل دیگر ، ممکن است اتفاقا این بار میزان هش شبکه تغییر نماید و تحت تاثیر آن قرار گیرد. 

کاهش قیمت تحت تاثیر عوامل دیگری چون عرضه و تقاضا و یا عوامل غیر مستقیم دیگری چون هک شدن تعداد بسیاری کوین و تزریق آن به بازار در قیمت های کمتر و تاثیر اخبار آن و یا حراج کوین های مصادره ای بازارهای قاچاق و غیر مجاز و برهم ریختن ثبات و یا تنظیم بازار توسط دلالان و گروه های پامپ و دامپ برای منافع بیشتر .

به عنوان نمونه فرض کنید که در زمان کنونی قیمت کاهش یافته است ، همانطور که در ماه های قبل این چنین ، در نتیجه مطمئن باشید به مرور قدرت هش شبکه که یکی از عوامل تاثیر گذار بر میزان دیفیکالتی شبکه است، به مرور کاهش می یابد. یعنی برخی از اشخاص و در برخی مواقع برخی از استخرها به محض اینکه مشاهده نمودن ادامه کار بسیار سخت و دارای منافع کمی است، از ادامه کار سر باز میزنند و یا به حالت تعلیق در خواهند آمد.

در نتیجه مدام مانند بسیاری از شاخص های اقتصادی، منحنی ها و نمودارهای دیفیکالتی  - قدرت هش شبکه در حال کم و زیاد شدن است.


استخرهای کلود:

در استخرها کلود نیز مانند ماین بوسیله سیستم ها و اتصال به استخرها نیز هزینه های نگهداری و تعمیر علاوه بر هزینه های اولیه و ایجاد سرور وجود دارد.

در این جا اصلا بحث بر سر استخرهای کلودی نیست که به بهانه های مختلف بخصوص هزینه های نگهداری و تعمیر سرور،  درصدهای سود نجومی برای خود در نظر میگیرند و مدام از کاهش سود به جهت قیمت صحبت میکنند. آنها همیشه درصد ثابت و بسیار آیده الی از سود را برای خود در همان ابتدا برای خود و شرکت تحت هر قیمت و شرایطی در نظر خواهند گرفت و کاهش ماین و سود را تنها به کاربر تحمیل میکنند. تا جایی که موجب ضرر کاربر خواهند شد. 

در نتیجه صحبت ما بر روی واقعیت ها و آنچه که وجود دارد میباشد و نه آن تعداد سایت و سرور اسکم و کلاهبردار . کلاهبردارانی که در اکثر مواقع این کار خود را حتی کاملا قانونی انجام میدهند و به جهت دست داشتن در این صنعت بزرگ براحتی با افکار عمومی و جامعه ارزهای رمزنگاری بازی میکنند و به نفع خود تغییر میدهند

هر کاربری به سادگی میداند اگر در گذشته برای یک کاربر با خرید یک سیستم قوی و یا سیستم های به اصطلاح اسیک و ... سود نسبتا قابل قبولی وجود داشت، امروزه با کاهش قیمت بیتکوین و ساخت انونید اع مختلفی از دستگاه های اسیک پر قدرت، این سود بسیار کاهش یافته است و در برخی مواقع پاسخگو حوادث و هزینه های غیرطبیعی کاربر ماین نیست. 

اما این را هم باید پذیرفت که یک استخر کلود، مقادیر هش شبکه را حتی به یک دوم و در بیشتر موارد به یک سوم هزینه و قیمت آن کاربر ایجاد و تاسیس نمیکند. 

این یعنی همچنان میتواند برای این استخرها سود خوبی وجود داشته باشد. حتی با بالا رفتن قدرت هش شبکه و پیوستن کاربران جدید، در مقابل استخرهای کلود نیز مدام در حال افزایش قدرت هش خود هستند و روز به روز هزینه های آنها نیز در ایجاد هر گیگاهش کاهش می یابد. یعنی اگر یک استخر کلود با یک استخر ماین شروع به کار نموده باشد، مطمئنا با همان مقدار هزینه، در سال بعد استخر دوم خود را حتی تا دو برابر قدرت هش استخر اولیه ایجاد و احداث میکند.

البته عوامل ذکر شده در قبل و شاخص ها نشان میدهد که بالطلع در مواقع و دورانی سود برای استخر و هر کاربری افزایش می یابد و ممکن است در مواقعی نیز کاهش یابد. اما چیزی که مشخص است ، این منحنی ها مدام در حال تغییر هستند و هر

 کدام بر دیگری تاثیر خواهد گذاشت . یعنی اگر قیمت بالا رود، به سرعت ماینرهای بسیاری به آن کوین می پیوندند و قدرت هش شبکه به مرور بالا خواهد رفت و تا جایی که به مرور دوباره سود کاهش خواهد یافت. در مقابل اگر قدرت هش شبکه بالا رود و قیمت مدام کاهش یابد.

 باعث تعطیلی استخرها و تعلیق برخی از آنها و نیز دوری کاربران فردی از ماین آن کوین میشود و دوباره باعث کاهش قدرت هش شبکه میشود.

البته در این بین همانطور که اشاره شد، عواملی چون هک و تزریق میزان زیادی کوین و حراج های مصادره و گروه های دلالی و پامپ نیز بر این عرصه تاثیر گذارند و باعث بر هم خوردن حالت طبیعی این عوامل میشوند. برخی موارد حتی ممکن است در یک کوین ناشناخته باعث سقوط و از بین رفتن آن شوند. 

این این بین نباید از رفتارها و سیاست های بسیاری از سرمایه داران و هدایت کنندگان اصلی یک شبکه کوین و نیز سازندگان اصلی سخت افزارهای استخراج و صاحبان استخرهای اصلی آن کوین غافل شد. آنها همیشه تنها منافع خود را خواهند دید و این بزرگترین مشکلات در هر کوین است. انها برای منافع خود حتی تا جایی پیش میروند که باعث سقوط  یک کوین میشوند. رقابت های ناسالم این اشخاص سودجو که در هر حوزه ای میتوان رد پای آنها را مشاهده نمود، براحتی باعث بی اعتمادی کاربران به یک حوزه و یا تغییر نگرش کاربران به یک حوزه میشود. 

در نتیجه شک نکنید که در صنعت بیتکوین و ارزهای رمزنگاری نیز هزاران حیله و فریب افکار عمومی این جامعه نیز نهفته است .


اما در پایان باید بگویم که متاسفانه امروزه اکثر سایت ها و سرورها اسکم میشوند. این امر در سیستم های مربوط به اجاره هش، تقریبا به یک امر حتمی تبدیل شده است

ظاهرا تمامی کلاهبرداران فعالیت های صددرصد اسکم قبلی مانند باکس های کلیکی و جذب سرمایه و یا هایپ و سیستم های هرمی و ... به این سمت تمایل یافته اند

دلیل آن هم تنها جذب خوب مشتری و نیز دلیل بسیار منطقی برای جذب مشتری است. اکثرا از سرور و استخری صحبت میکنند که وجود خارجی ندارد.

آنها استخرهای خود را به بهانه های امنیتی و .. مخفی اعلام میکنند. در نتیجه شاید اصلا استخر و سروری وجود نداشته باشد/ موفق باشید - حامد


موفق باشید


علم و درس
سایت اسکریپت سی سی - 

scrypt.cc- آموزش تصویری استخراج و خرید و فروش کیلوهاش - مگاهاش

کپی با ذکر منبع و لینک

موفق باشید


برچسب‌ها: دیفیکالتی، هش ریت، سختی کار، قیمت بیتکوین، Hashrate، Difficulty، Block، Pump&Dump، پامپ، دامپ
نظرات (1)
1394/03/21 ساعت 12:59
سلام وقت بخیر
در ماینر ابری cex.io سختی را باید روی چه عددی تنظیم کنم؟
سپاس
امتیاز: 0 elmodars 0 elmodars
پاسخ:
سلام

دوست گرامی ، ببنید من نظر شما را اولویت دادم، تنها به دلایل زیر

قبل از هر چیز این را بگویم که شاید این بدبینی من اشتباه باشد و البته از طرفی CEX به دلیل اینکه در حال رفتن به سمت تنها ترید و نیز ایکسچنجر است ، شاید اشتباه کنم و نیز هنوز زمان نیاز دارد تا با همین مسئله به دنبال بدست آوردن اعتبار اولیه خود (اعتبار سال گذشته فعالیتش) و در اواخر 2014 تا به حال ، 80% از اعتبار خود را از دست داده است، و سپس با طراحی یک چیزی مانند یک کوین بخصوص کوین هایی که بر پایه Proof-of-Stake هستند، اهداف خود را عملی کند. اهدافی چون کلاهبرداری های پنهان . مانند همان که جاوماینر (زن کلود) انجام داد و یا سایر .... یا اصلا همان کاری که در ماینینگ و سپس تعلیق استخر به بهانه های گوناگون و وعده های پوچ ، خود سی ای اکس انجام داد.

ببینید سعی کنید که سرمایه خود را از این معدن خارج نمایید. حتی اگر به آن خیلی مطمئن هستید، حداقل این ماه را خارج نمایید. زیرا اعتبار هویز و دامین ... این معدن در پایان همین ماه به پایان خواهد رسید. اگر خدایی نکرده در انتهای همین ماه تمدید نکند و بهانه های گوناگون بیاورد، سرمایه خود را از دست میدهید. مانند اعمال تحریمات علاوه بر بخش ارزهای اینترنتی مانند دلار و یورو به سایر بخش ها نیز ارتباط دهد

در مورد سوالتان هم باید بگویم که این معدن به حال تعلیق است. یعنی حتی اگر به بهترین شکل هم عمل نمایید، باز هم علاوه بر اینکه از ماین سود نخواهید داشت ، ضرر هم خواهید کرد

ضمن اینکه زمانی هم که معدن به حالت تعلیق نبود، به دلیل سویچ خودکار سرور جهت آیده آل ترین ماین بر روی کوین های مختلف ، بهترین حالت ، همان حالت پیش فرض است
در نتیجه نیاز به چنین تنظیماتی نیست
مانند معدن اسکریپت سی سی که به صورت خودکار انجام میدهد. اما این معدن در حال حاضر به حالت تعلیق نیست و برای زمان حال ، سود ایده آلی حتی بیشتر از 30% درصد در ماه میدهد.
به هر حال بهتر است مقاله صفحه اول سایت را که امروز قرار میدهم را به صورت کامل مطالعه نمایید و ....

با احترام
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
درباره ما
>>>>>>>>> سلام <<<<<<<<< ------- از انتخاب شما متشکریم -------- این سایت تنها جهت آموزش میباشد . با توجه به اینکه کلاهبرداری درنت مرسوم است و سایت های اسکم در هر لباس و شکلی با اعمال بالاترین سیاست ها ظاهر میشوند، پایداری هیچ فعالیتی را نمیتوان مطمئن بود. پس صحت مطالب - جزوات و مقالات باید از سوی کاربر بررسی شود و سایت هیچ مسئولیتی درباره مطالب منتشر شده نخواهد داشت.
ایمیل : elmodarsarticle@gmail.com

banner 240x200px
No Data

Name

BTC

NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
NO Data NO Data!
banner 240x200px